Rezerwacja telefoniczna
62 764 55 99

Barcelona (Hiszpania)

Barcelona / Hiszpania

Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii, położone nad Morzem Śródziemnym, w sercu autonomicznego regionu Katalonii. Najłatwiej dostać się tam samolotem, podróż z Polski trwa około 2,5 godziny. W pobliżu miasta (około 10 km) znajduje się międzynarodowe lotnisko, z którego do centrum kursuje szybki pociąg podmiejski. Drugie lotnisko to Barcelona/Girona (97 km od Barcelony). Istnieje możliwość zwiedzania indywidualnego lub wykupienia wycieczki fakultatywnej od armatora. Należy jednak pamiętać, że wycieczki fakultatywne nie są dostępne w języku polskim!

Jak poruszać się po mieście?
Solidnym fundamentem komunikacji miejskiej jest składająca się z 9 linii sieć metra oraz średnio rozbudowana sieć autobusów miejskich. Port i nabrzeża przy których cumują statki wycieczkowe znajdują się około 16 km od głównego lotniska, blisko centrum, na końcu słynnego deptaka Las Ramblas. Jeżeli planowane jest zwiedzanie komunikacją miejską, to polecamy bilet T-10 (do kupienia w automatach przy stacjach metra). Kosztują one €9,45 i obowiązują na 10 przejazdów. Może z niego korzystać kilka osób jednocześnie, a jeden przejazd może trwać nawet do 75 minut z przesiadkami. Dostępny jest również odkryty autobus Barcelona City Tour, który zatrzymuje się w pobliżu najważniejszych punktów miasta. Koszt to €24/os dorosłą i €14/dziecko między 4 a 12 rokiem życia. Jeden bilet obowiązuje na dwie trasy i daje możliwość przesiadek.


Atrakcje w porcie:

 1. Las Ramblas - główna ulica Barcelony, znajduje się w dzielnicy Gotyckiej, prowadzi od centralnego placu miasta - Plaza de Cataluna - aż do portu. Najbardziej ruchliwe miejsce w mieście. Można tu znaleźć wiele kafejek, ulicznych teatrów, mimów oraz barwnych straganów. Federico Garcia Lorca, hiszpański poeta powiedział kiedyś: "Rambla to jedyna ulica na świecie, która mogłaby nie mieć końca". Na jej końcu, od strony portu stoi pomnik Krzysztofa Kolumba zwrócony twarzą ku morzu.
  Informacje praktyczne:
  Aby dostać się na Las Ramblas z portu, najlepiej skorzystać z portowego autobusu transferowego Blue Bus, który odjeżdża z terminali pasażerskich i zatrzymuje się w okolicy pomnika Krzysztofa Kolumba. Koszt to ok. €2/os. w jedną stronę i €3/os. w dwie strony. Od pomnika Krzysztofa Kolumba do Las Ramblas dojdziemy spacerem w minutę. Jest to bardzo zatłoczona ulica, należy uważać na kieszonkowców. Jedzenie jest tam najdroższe, a niekoniecznie najlepsze. Na posiłek lub kawę warto zagłębić się w mniejsze, boczne uliczki.
 2. Barri Gotic / Dzielnica Gotycka - najstarsza część Barcelony, zupełnie inna niż reszta miasta, z własnym niepowtarzalnym klimatem. Można zachwycać się tu urokiem niezwykle malowniczych, wąskich, średniowiecznych uliczek. Warto zwiedzić gotycką katedrę św. Eulalii.
  Informacje praktyczne: Do Barri Gotic dostaniemy się pieszo z Las Ramblas. Wśród wąskich uliczek łatwo się zgubić, polecamy więc zaopatrzenie się w dobrą mapę miasta. Wstęp do katedry św. Eulalii kosztuje kilka euro i obejmuje wstęp do wnętrza, wjazd windą na dach oraz zwiedzanie krużganka z muzeum i stawem po którym pływa 13 gęsi. Podczas mszy wstęp do katedry jest bezpłatny ale niemożliwe jest robienie zdjęć oraz wejście do windy czy krypty z sarkofagiem.
 3. Playa de Catalunya (Plac Kataloński) – serce miasta, miejsce, w którym przecinają się główne aleje i wznoszą najznakomitsze budynki.
  Informacje praktyczne: Do Playa de Catalunya dojdziemy pieszo z Las Ramblas lub z Barri Gotic. Jest to punkt wypadowy do wielu atrakcji w mieście, gdyż odjeżdżają stąd linie metra (L1 i L3) i liczne linie autobusowe.
 4. La Sagrada Familia / Kościół Św. Rodziny – powszechnie rozpoznawalny symbol Barcelony. Rozpoczęte w końcu XIX wieku, dotąd nie ukończone monumentalne dzieło najbardziej znanego Katalońskiego artysty, Antonia Gaudiego. Budowla zadziwia swoim rozmachem i formą - sprawia wrażenie usypanej z piasku. Prace nad jej ukończeniem wciąż trwają.
  Informacje praktyczne: Do Sagrada Familia dojedziemy metrem z Playa de Catalunya. Istnieją dwie możliwości: a) wsiąść w linię L3 (zieloną) w kierunku Trinitat Nova i przejechać jeden przystanek do Passeig de Garcia. Nie wychodzić ze stacji metra i przesiąść się w linię L2 (fioletową) w kierunku Badalona Pompeu Fabra. Wysiadamy na przystanku Sagrada Familia; b) wsiąść w linię L1 (czerwoną) w kierunku Hospital de Bellvitge i przejechać jeden przystanek do Universitat. Nie wychodzić ze stacji metra i przesiąść się w linię L2 (fioletową) w kierunku Badalona Pompeu Fabra. Wysiadamy na przystanku Sagrada Familia. Jeśli planujemy wejść do katedry, to najlepiej udać się tam jak najwcześniej, gdyż kolejki są bardzo długie. Wstęp do Sagrada Familia kosztuje €13/os., z przewodnikiem audio €17/os (osoby poniżej 18 roku życia, studenci płacą €11/os, z przewodnikiem audio €14). Bilet nie obejmuje wjazdu na wieżę - kosztuje dodatkowo €3/os.
 5. Park Güell - niesamowity bajkowy park, zaprojektowany i zbudowany przez genialnego katalońskiego architekta Antonio Gaudiego na życzenie jego przyjaciela Eusebio Güella, bogatego przemysłowca. Projekt w założeniu był osiedlem dla bogatej burżuazji na jednym ze wzgórz na przedmieściach Barcelony, jednak tego projektu Gaudí nigdy nie ukończył. W 1922 roku władze miasta wykupiły teren i przekształciły go w park miejski. Od 1984 roku park znajduje się na Liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
  Informacje praktyczne: Wstęp do parku jest bezpłatny. Warto wejść na sam szczyt wzgórza, skąd rozciąga się piękny widok na miasto. Do parku można się dostać: a) jadąc z Playa de Catalunya metrem L3 (linia zielona) w kierunku Trinitat Nova i wysiąść na przystanku Vallcarca, skąd do parku dojdziemy spacerem w ok. 15 minut. b) spod Sagrada Familia dotrzemy do parku pieszo (ok. 35 minut spacerem) lub wsiadając w metro L4 (linia pomarańczowa) na przystanku Verdaguer w kierunku Trinitat Nova. Z metra należy wysiąść na przystanku Joanic i przesiąść się w autobus nr 116, który jedzie bezpośrednio pod park (przystanek Larrard-Olot.
 6. Casa Batlló - blok mieszkalny niedaleko centrum miasta, zaprojektowany przez Gaudiego. Falująca konstrukcja ozdobiona niebiesko-zielonymi mozaikami pozostaje w kontraście ze stonowaną architekturą otoczenia. Najbardziej intrygujący jest dach, przypominający kształtem fantastycznego smoka.
  Informacje praktyczne: Wstęp do wnętrza domu kosztuje ok. €21/os. Studenci i młodzież płacą ok. €16, a dzieci do 7 roku życia mają wstęp gratis. Godziny zwiedzania: 7 dni w tygodniu od 9:00 do 21:00. Do Casa Battlo z Playa de Catalunya dotrzemy pieszo (ok 10min. spacerem) lub metrem L3 (linia zielona) w kierunku Trinitat Nova. Należy wysiąść na przystanku Passeig de Gracia.
 7. Casa Milá - nadzwyczajna konstrukcja autorstwa słynnego hiszpańskiego architekta Antoniego Gaudí stojąca przy jednej z głównych arterii miasta.
  Informacje praktyczne: Wstęp do wnętrza domu kosztuje ok. €17/os. Studenci i młodzież płacą ok. €15, dzieci pomiędzy 7 a 12 rokiem życia płacą ok. €8, a dzieci do 6 roku życia mają wstęp gratis. Godziny zwiedzania: 7 dni w tygodniu od 9:00 do 18:30 w zimie i do 20:00 latem. Do Casa Mila z Playa de Catalunya dotrzemy pieszo (ok 18min. spacerem) lub metrem L3 (linia zielona) w kierunku Trinitat Nova. Należy wysiąść na przystanku Diagonal. Warto przejść spacerem spod Casa Batllo, to ok. 5 min drogi.
 8. Camp Nou - największy stadion piłkarski w Europie. Jego pojemność wynosi 98,800 widzów. Budowa obiektu zakończyła się 24 września 1957 roku. Na co dzień gra tutaj uwielbiana przez miliony kibiców FC Barcelona.
  Informacje praktyczne: Bilet do muzeum i zwiedzanie stadionu z przewodnikiem audio kosztuje € 22/os. Dzieci do 5 lat mają wstęp gratis, a od 6 do 13 lat płacą ok. €16,50. Zwiedzanie możliwe jest od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00 - 20:00, a w niedziele i święta w godz. 10:00 - 14:30. Uwaga! W dniach, w których odbywają się mecze godziny otwarcia są zmieniane, należy sprawdzić, czy w danym dniu będziemy w stanie wejść do muzeum. Do Camp Nou dojedziemy z Playa de Catalunya metrem. Należy wsiąść w linię L3 (linia zielona) w kierunku Zona Universitaria i wysiąść na przystanku Palau Reial, skąd do stadionu dojdziemy pieszo.
 9. Plażowanie - najpopularniejsza plaża w Barcelonie to Barceloneta. Z okolic portu można do niej dojść pieszo w ok. 25 minut lub wsiąść w autobus nr 20 na przystanku Les Drassanes, który jedzie w kierunku Pg Maritim. Wysiąść należy na przystanku Almirall Cervera, z którego do plaży jest ok. 200 metrów. Podczas wakacji i sezonu urlopowego może być bardzo zatłoczona, szczególnie w weekendy, warto więc pomyśleć o innej plaży. Plaża Icaria jest czystsza i mniej tłoczna, a dostać się do niej można idąc pieszo na przystanek metra Barceloneta (ok. 15 minut spacerem), gdzie należy wsiąść w linię L4 (pomarańczową) w kierunku La Pau. Przystanek najbliżej plaży to Ciutadella / Vila Olimpica. Po wyjściu z metra należy kierować się w stronę dwóch wieżowców.
 10. Oceanarium- jedna z największych atrakcji turystycznych w Barcelonie. Składa się z 21 zbiorników wodnych z różnymi formami życia morskiego. Jest to świetna atrakcja dla dzieci!
  Informacje praktyczne: Oceanarium otwarte jest codziennie od 9:30 do 21:00 (w lipcu i sierpniu do 23:00). Wstęp kosztuje ok. €19/os., dzieci od 5 do 10 lat płacą €14/os. Do Oceanarium dotrzemy z portu pieszo (ok. 15 min. spacerem).

Samolot

Port lotniczy: Barcelona


Linie Lotnicze: Air France

Warszawa - Paryż 06:30 - 08:55
Paryż - Barcelona 10:00 - 11:40

Barcelona - Paryż 15:15 - 17:10
Paryż - Warszawa 19:20 - 20:35

Cena: ok. 1200zł/os.

Linie Lotnicze: Lufthansa

Warszawa - Frankfurt 07:00 - 08:50
Frankfurt - Barcelona 09:50 - 11:50

Barcelona - Frankfurt 16:55 - 19:05
Frankfurt - Warszawa 20:30 - 22:05

Cena: ok. 1250zł/os.

Loty dostępne również z Gdańska, Poznania, Wrocławia, Krakowa i Katowic.

Jak dostać się z lotniska do portu w Barcelonie?

Mapa portu w Barcelonie
Mapa portu w Barcelonie

 1. POCIĄG
  Pociągiem do centrum miasta można dostać się linią pociągów podmiejskich R2 Nord. Stacja kolejowa znajduje się naprzeciwko terminala 2, skąd na miejsce prowadzi przejście podziemne. Opłata za kurs w jedną stronę to 4,10 EUR. Czas przejazdu to ok. 25 minut. Należy wysiąść na stacji Passeig de Gràcia, gdzie jest możliwość przesiadki na zieloną linię metra L3. Ze stacji Drassanes można dojść do portu (kilkaset metrów) lub wsiąść do shuttle busu T3 PORTBUS, który odjeżdża spod pomnika Kolumba do wszystkich terminali w porcie.

  Trasa metra linii 3 w Barcelonie
  Trasa metra linii 3 w Barcelonie

 2. TRANSFER PRYWATNY
  Najwygodniejszym sposobem podróży z lotniska do portu w Barcelonie jest transfer prywatny. Jego koszt to ok. 15 EUR za osobę, rezerwacji można dokonać na stronie internetowej partner.citydiscovery.com
 3. SHUTTLE BUS
  Do centrum Barcelony można się dostać specjalnym autobusem lotniskowym nazywanym AEROBUS. Jest to szybki i niedrogi sposób na dojazd do miasta (przy 13 osobach, przy 4 zaleca się taksówkę). Cena w jedną stronę (stan na styczeń 2015) to 5,90 EUR, natomiast bilet w dwie strony kosztuje 10,50 EUR. Bilet powrotny ważny jest przez 15 dni od zakupu. Bilet można kupić zarówno u kierowcy (jedynie gotówka) lub też online (http://www.aerobusbcn.com/en). Każdy terminal na lotnisku ma swój własny autobus:

  Terminal 1 (Lotnisko BCN) - Pl Catalunya (Barcelona) LINIA A1:
  Od 5:35 do 7:20 co 10 minut
  Od 7:30 do 22:20 co 5 minut
  od 22:25 do 01:05 co 10 minut

  Terminal 2 (Lotnisko BCN) - Pl Catalunya (Barcelona) LINIA A2:
  Od 06:00 do 06:40 co 20 minut
  Od 7:00 do 23:00 co 10 minut
  od 23:10 do 01:00 co 20 minut

  Obydwa autobusy mają 4 przystanki jadąc z lotniska do centrum ( (Plaça Espanya, Gran Via/Urgell, Universitat i Plaça Catalunya ) oraz 3 przystanki w drodze powrotnej (Plaça Catalunya, SepúlvedaUrgell i Plaça Espanya )
  ● Czas podróży: ok. 30 minut
  Odległość z Placa Catanuya d o portu to ok. 1,2 km. Najwygodniejszy sposób, żeby się tam dostać to metro. Należy wsiąść do metra w kierunku stacji Drassanes (zielona linia metra L3, dwa przystanki). Ze stacji Drassanes można dojść do portu (kilkaset metrów) lub wsiąść do shuttle busu T3 PORTBUS, który odjeżdża spod pomnika Kolumba do wszystkich terminali w porcie.
 4. AUTOBUS MIEJSKI
  Z lotniska do centrum Barcelony kursuje również regularny autobus miejski. Bilet kosztuje 2,15 EUR (w terminalu 1 bilet miejski można zakupić w kiosku, w terminalu 2 na peronie). Autobus nr 46 zatrzymuje się w centrum miasta Plaça Espanya, następnie należy wsiąść do metra zielona linia L3.
 5. TAKSÓWKA
  Odległość między lotniskiem a portem w Barcelonie wynosi ok. 15,3 km. Taki dystans można pokonać taksówką, co zajmie ok. 20 minut przy koszcie ok. 25 EUR z Terminala 2. Z Terminala 1 transfer zajmie 25 - 30 minut, koszt to ok. 30 EUR. Wiele z firm cruisingowych poleca tą formę transportu jako najszybszą i najłatwiejszą, ponieważ nie ma żadnego bezpośredniego połączenia między portem a lotniskiem. Taksówkę można zamówić również internetowo: www.booktaxibcn.com

Samochód

Odległość Warszawa - Barcelona: 2409 km w tym 2388 km na autostradzie
Czas: 23 h 16 min, w tym 22 h 32 min na autostradzie
Dodatkowe opłaty (winiety, autostrady): ok. 105 EUR

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Dokumenty podróży uprawniające do do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni to paszport ważny minimum 3 miesiące ponad planowany okres pobytu, lub dowód osobisty ważny minimum 6 miesięcy. Wyposażenie pojazdu:
■ pasy bezpieczeństwa
■ trójkąt ostrzegawczy
■ komplet żarówek zapasowych wraz z narzędziami do ich wymiany
■ koło zapasowe
■ 2 lusterka wsteczne zapewniające widoczność na co najmniej 50 m
■ okulary zapasowe dla prowadzącego w okularach
■ min. głębokość rzeźby bieżnika opon – 1,6 mm (na wszystkich kołach) – należy posiadać koło zapasowe i narzędzia niezbędne do wymiany kół
■ zaleca się posiadanie apteczki, gaśnicy i zabezpieczenia antywłamaniowego

Konsulat Generalny RP w Barcelonie
Avda. Diagonal, 593595, piętro 6, 08014 Barcelona
Tel. +34 93 3 227 234, tel. dyżurny: +34 607 735 740
e-mail: polonia@kgbarcelona.org

Ważne telefony we Hiszpanii:
● Centrum pomocy drogowej hiszpańskiego automobilklubu (RACE) czynne przez 24h; telefon: +34 91 594 93 47
● Policja – 092
● Pogotowie ratunkowe – 061
● Straż pożarna – 080
● Zunifikowany numer alarmowy 112

Trasa z Warszawy do Barcelonu
Trasa z Warszawy do Barcelonu

Parkingi w Barcelonie: 1. Valet Parking Barcelona
  Calle Motors, 144, Barcelona
  tel. +34 93 511 37 43, +34 93 223 39 00
  e-mail:miguel@valetparkingbcn.es - parking usytuowany jest ok. 15 minut od terminali
  - cały czas towarzyszy pasażerom pracownik parkingu, który podprowadza ich pod właściwy terminal oraz odbiera ich po zakończonym rejsie
  - wcześniejsza rezerwacja nie jest wymagana, jednak można jej dokonać na stronie internetowej
 2. Ilość dni Cena
  Samochód osobowy 7 €80
  Samochód osobowy 8 €92
  Samochód osobowy 9 €103
  Samochód osobowy 10 €115
  Samochód osobowy 11 €126


 3. Parking Hotel Grums
  Carrer de Palaudàries, 26, 08004 Barcelona
  Rezerwacji można dokonywać na stronie internetowej: www.parkvia.com
  - cena: ok. 22 EUR/dzień - parking usytuowany przy czterogwiazdkowym hotelu, ok. 15 minut od terminali - transfer shuttle busem do portu dodatkowo płatny

Autokar

Połączenie: Warszawa, Katowice, Poznań, Wrocław, Gdańsk - Barcelona

Przewoźnicy: Interbus, Sindbad, Intercars

Przewoźnicy oferują przejazdy do Barcelony na stację Estacio el Nord.
Czas podróży: ok. 33-37 godz.

Ze stacji Estacio el Nord do portu najlepiej pojechać taksówką, co kosztować będzie ok. €15. Można również na przystanku Pg Pujades-Napols wsiąść w autobus miejski nr 14 (w kierunku Via Augusta-Amigo) i wysiąść na przystanku Pg de Colom.
Cena: €2/os.
Czas podróży: ok. 20min.
Aktualne rozkłady i ceny komunikacji miejskiej w Barcelonie: www.tmb.cat/en/home.
Rzym Śródziemnomorska Bryza Termin: 25 marzec 2018 - 1 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 7 MSC Cruises MSC Meraviglia ceny od 669.00 /os. Włochy, Malta, Hiszpania, Francja Funchal (Madera) / Portugalia Wyspy Kanaryjskie i Maroko Termin: 25 marzec 2018 - 4 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 10 Norwegian Cruise Line Norwegian Spirit ceny od 1 619.00 /os. Hiszpania, Maroko, Portugalia Barcelona Klejnoty Morza Śródziemnego - Barcelona Termin: 26 marzec 2018 - 2 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 7 Costa Cruises Costa Diadema ceny od 639.00 /os. Pronto price Hiszpania, Włochy, Francja Valletta / Malta Śródziemnomorska Bryza z Civitavecchia Termin: 26 marzec 2018 - 2 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 7 MSC Cruises MSC Meraviglia ceny od 569.00 /os. Włochy, Malta, Hiszpania, Francja Malaga / Hiszpania Morze Śródziemne i Teneryfa Termin: 27 marzec 2018 - 8 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 12 MSC Cruises MSC Orchestra ceny od 689.00 /os. Włochy, Francja, Hiszpania, Maroko, Portugalia Barcelona / Hiszpania Barcelona i Marsylia - Mini Rejs Termin: 27 marzec 2018 - 30 marzec 2018 Ilość noclegów: 3 Costa Cruises Costa neoRiviera ceny od 219.00 /os. Pronto price Włochy, Hiszpania, Francja Ponta Delgada (Azory) / Portugalia Z Miami do Barcelony Termin: 28 marzec 2018 - 11 kwiecień 2017 Ilość noclegów: 14 Oceania Cruises Riviera ceny od 2 229.00 /os. Oferta specjalna Stany Zjednoczone, Bermudy, Portugalia, Maroko, Hiszpania Marsylia / Francja Marsylia i Savona - Mini Rejs Termin: 28 marzec 2018 - 1 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 4 Costa Cruises Costa Favolosa ceny od 369.00 /os. Pronto price Hiszpania, Francja, Włochy Barcelona / Hiszpania Klejnoty Morza Śródziemnego - Civitavecchia Termin: 29 marzec 2018 - 5 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 7 Costa Cruises Costa Diadema ceny od 639.00 /os. Pronto price Włochy, Francja, Hiszpania Barcelona / Hiszpania Hiszpania i Francja Termin: 29 marzec 2018 - 2 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 4 Costa Cruises Costa Fascinosa ceny od 349.00 /os. Pronto price Włochy, Hiszpania, Francja Palma de Mallorca / Majorka Śródziemnomorski Mini Rejs z Savony Termin: 29 marzec 2018 - 2 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 4 Costa Cruises Costa Mediterranea ceny od 319.00 /os. Pronto price Włochy, Hiszpania, Francja Palma de Mallorca / Majorka Śródziemnomorski Mini Rejs z Savony Termin: 29 marzec 2018 - 3 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 5 Costa Cruises Costa Mediterranea ceny od 399.00 /os. Pronto price Włochy, Hiszpania, Francja Marsylia / Francja Savona i Marsylia - Mini Rejs Termin: 29 marzec 2018 - 1 kwiecień 2019 Ilość noclegów: 3 Costa Cruises Costa neoRiviera ceny od 269.00 /os. Pronto price Hiszpania, Francja, Włochy Malaga / Hiszpania Morze Śródziemne i Teneryfa Termin: 29 marzec 2018 - 10 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 12 MSC Cruises MSC Orchestra ceny od 1 289.00 /os. Hiszpania, Maroko, Portugalia, Włochy, Francja Genua / Włochy Śródziemnomorska Bryza z Barcelony Termin: 30 marzec 2018 - 6 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 7 MSC Cruises MSC Meraviglia ceny od 799.00 /os. Hiszpania, Francja, Włochy, Malta Palma de Mallorca / Majorka Śródziemnomorski Mini Rejs z Barcelony Termin: 30 marzec 2018 - 4 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 5 Costa Cruises Costa Mediterranea ceny od 399.00 /os. Pronto price Hiszpania, Francja, Włochy Barcelona Barcelona i Marsylia - Mini Rejs Termin: 30 marzec 2018 - 3 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 4 Costa Cruises Costa neoRiviera ceny od 359.00 /os. Pronto price Włochy, Hiszpania, Francja Barcelona Barcelona i Marsylia - Mini Rejs Termin: 30 marzec 2018 - 4 marzec 2018 Ilość noclegów: 4 Costa Cruises Costa Favolosa ceny od 369.00 /os. Pronto price Włochy, Hiszpania, Francja Neapol / Włochy Śródziemnomorski Blask z Barcelony Termin: 31 marzec 2018 - 6 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 6 Costa Cruises Costa Fascinosa ceny od 329.00 /os. Pronto price Hiszpania, Francja, Włochy Rzym / Włochy Klejnoty Morza Śródziemnego - Savona Termin: 31 marzec 2018 - 7 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 7 Costa Cruises Costa Diadema ceny od 639.00 /os. Pronto price Włochy, Francja, Hiszpania Teneryfa (Wyspy Kanaryjskie) / Hiszpania Z Gwadelupy do Barcelony Termin: 31 marzec 2018 - 21 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 21 Costa Cruises Costa Pacifica ceny od 1 239.00 /os. Pronto price Gwadelupa, Republika Dominikańska, Saint Kitts i Nevis, Antigua i Barbuda, Martynika, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, Barbados, Hiszpania Teneryfa (Wyspy Kanaryjskie) / Hiszpania Z Gwadelupy do Genui Termin: 31 marzec 2018 - 22 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 22 Costa Cruises Costa Pacifica na zapytanie Gwadelupa, Republika Dominikańska, Saint Kitts i Nevis, Antigua i Barbuda, Martynika, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, Barbados, Hiszpania, Włochy Lizbona / Portugalia Francja, Hiszpania i Portugalia z Barcelony Termin: 1 kwiecień 2018 - 12 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 11 Costa Cruises Costa Favolosa ceny od 529.00 /os. Pronto price Hiszpania, Włochy, Francja, Portugalia Genua / Włochy Genua i Marsylia - Mini Rejs Termin: 1 kwiecień 2018 - 5 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 4 Costa Cruises Costa neoRiviera ceny od 259.00 /os. Pronto price Hiszpania, Włochy, Francja Rzym Śródziemnomorska Bryza Termin: 1 kwiecień 2018 - 8 kwiecień 2018 Ilość noclegów: 7 MSC Cruises MSC Meraviglia ceny od 569.00 /os. Włochy, Malta, Hiszpania, Francja